اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک روزنامه مستقل از بازداشت سه تن از شاهزاده گان برجسته عربستانی در ارگ ملک سلمان در شهر ریاض خبر داد. در حالی که اخیرا اخباری هم از بازداشت آنها در هوتل‌های ریاض نشر شده بود.

روزنامه مستقل رای الیوم نوشت، متعب بن عبدالله، ولید بن طلال و ترکی بن ناصر، سه شاهزاده عربستانی که توسط محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور روز شنبه بازداشت شدند، اکنون نه در هوتل ریتز کارلتون بلکه در ارگ ملک سلمان در ریاض به سر می‌برند، ارگی که اخیرا به زندان بسیاری از شاهزاده گان و وزرای متهم به فساد تبدیل شده است. این در حالی است که افرادی که در هوتل لوکس پنج ستاره در بازداشتند بر روی زمین می‌خوابند.

برادران ملک سلمان از دخالت در مساله شاهزاده گان بازداشت‌شده خودداری می‌کنند و خواستار محاکمه علنی آنها و باز شدن دوسیه دارایی های تمامی شاهزاده گان بدون استثناء هستند.

بن سلمان پس از چاشت روز شنبه دستور بازداشت تعداد زیادی از اعضای خاندان حاکم از جمله بیش از ۲۰ تن از شاهزاده گان و ده‌ها تن از وزرا و مسؤولان و نیز تجار عربستانی را به اتهام فساد صادر کرد.

این بازداشت‌ها باعث وحشت بسیاری در خاندان پادشاهی عربستان شده است.

بن سلمان تلاش می‌کند که وزرایی که به اقدامات و سیاست‌هایش اعتراض دارند را بترساند.

کمیته مبارزه با فساد نیز برای این شاهزاده گان و مسؤولان عربستانی احضاریه فرستاده است.