اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طبق آخرین نظرسنجی های انجام شده، بیش از دو سوم باشنده گان جرمنی روابط با امریکا را بد ارزیابی کردند!

به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، بر اساس جدیدترین نظرسنجی که به سفارش ZGF و روزنامه تاگس اشپیگل انجام شده است مناسبات بین امریکا و جرمنی به اعتقاد اکثر جرمن ها به یک نقطه عمیق رسیده است. بیش از دو سوم باشنده گان جرمنی ( 68 فیصد) این روابط را بد ارزیابی می کنند که چنین دیدگاهی در بین باشنده گان جرمنی بی سابقه بوده است.

این در حالی است که کمی قبل از انتخاب دونالد ترمپ من‌حیث رییس جمهور جدید امریکا تنها 14 فیصد باشنده گان جرمنی چنین دیدگاهی داشتند.

در یک نظرسنجی مربوط به آکتُبر سال 2016 نیز 82 فیصد باشنده گان جرمنی روابط بین امریکا و جرمنی را خوب ارزیابی می کردند. حالا تنها 29 فیصد باشنده گان جرمنی چنین دیدگاهی دارند. بیش از دو سوم باشنده گان ( 69 فیصد) حالا تردید دارند که امریکا تحت ریاست جمهوری ترمپ شریک مطمینی در امنیت اروپا باشد.

اکثریت قریب به اتفاق باشنده گان جرمنی ( 79 فیصد) نیز بخصوص همکاری های بین المللی در موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، تروریزم و پناهنده گان را از طریق سیاست رییس جمهور امریکا به شدت در معرض خطر ارزیابی می کنند.

بر اساس این نظر سنجی اکثر باشنده گان جرمنی (89 فیصد) من‌حیث واکنشی در برابر اقدامات ترمپ همچنین انتظار همکاری های قدرتمندانه تر در اتحادیه اروپا را دارند.

اکثر باشنده گان جرمنی خواهان صدر اعظمی مجدد مرکل هستند

این نظر سنجی همچنین به وضعیت احزاب در جرمنی حدود 4 ماه مانده به انتخابات پارلمانی نیز پرداخته است. بر این اساس اگر یکشنبه آینده انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود احزاب متحد عیسوی می توانند امیدوار به کسب 39 فیصد آراء و حزب سوسیال دموکرت هم 25 فیصد آراء را به دست آورند. چپ ها بدون تغییر 9 فیصد آراء، سبزها هفت فیصد و حزب لیبرال دموکرات نیز 8 فیصد آراء را بدست خواهند آورد. حزب افراطی جایگزینی برای جرمنی هم می تواند با یک پله صعود 8 فیصد آراء باشنده گان را بدست آورد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی محبوبیت مرکل برای صدر اعظمی جرمنی در بین باشنده گان افزایش پیدا کرده و 59 فیصد باشنده گان خواستار صدر اعظمی مجدد وی هستند و 31 فیصد نیز مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی جرمنی از حزب سوسیال دموکرات را برای این سمت مناسب می دانند.