اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نیروهای امنیتی میانمار عمدا به سوی قریه نشینان روهینگیا مرمی فَیْر کرده اند و این اقدامات منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی شده است. نیروهای امنیتی میانمار همچنین اقدام به آتش زدن خانه ها کرده اند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل راپوری را بر اساس 65 مصاحبه با مسلمانان روهینگیا نشر کرده است که طی ماه گذشته وارد بنگلادیش شده اند.

این راپور افزود: عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی میانمار در ولایت راخین، پیش از حملات شبه نظامیان روهینگیا به مقرهای پولیس در 25 آگِست آغاز شده و شامل کشتار، شکنجه و تجاوز و آزار و اذیت اطفال و زنان بوده است.

سازمان ملل یادآور شد: نابودی اموال مسلمانان روهینگیا از سوی نیروهای امنیتی میانمار معمولا با همراهی اوباش بودایی مسلح صورت گرفته است. نابودی اموال، مزارع زراعی و دام ها در ولایت راخین به گونه ای بوده است که احتمال بازگشت مسلمانان به این مناطق دیگر بعید به نظر برسد.

این راپور نشان می دهد، نیروهای امنیتی میانمار اقدام به ماین شانی در سرتاسر سرحد ولایت راخین و بنگلادیش کرده اند تا مانع از بازگشت مسلمانان روهینگیا شوند.

آمارهای سازمان ملل حاکی است که از آغاز خشونت های خونین اواخر آگِست تاکنون بیش از 520 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادیش گریخته اند.

جمعی از مقام های خقوق بشر سازمان ملل با سفر به منطقه کاکس بازار بنگلادیش و مصاحبه با شاهدان عینی و قربانیان طی روزهای 14 تا 24 سِپتِمبر این راپور را تهیه کرده اند.

این راپور افزود: نیروهای امنیتی میانمار عمدا به سوی قریه نشینان روهینگیا مرمی فَیْر کرده اند و این اقدامات منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی شده است. نیروهای امنیتی میانمار همچنین اقدام به آتش زدن خانه ها کرده اند.

راپور سازمان ملل نشان می دهد که دخترانی که تنها 5 تا 7 سال سن داشته اند، هدف آزار و اذیت و تجاوز قرار گرفته اند، در اغلب موارد این اقدامات در برابر والدین و خانواده آنها صورت گرفته است.