اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس راپورات رسیده، داماد ترمپ ۳ بار با سفیر روسیه در امریکا تماس مخفیانه داشته است.

 

در ادامه راپور هایی که پیرامون روابط احتمالی ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا با دولت مسکو نشر می شود، آژانس خبررسانی رویترز روز گذشته (جمعه) راپور داد که جارد کوشنر داماد و معاون ارشد ترمپ در طول رقابت های انتخابات ریاست جمهوری و بعد از این رقابت ها، 3 تماس مخفی و اعلام نشده با سفیر روسیه در امریکا داشته است.

 

بر اساس این خبر، این تماس ها شامل 2 تماس تلیفونی بین کوشنر و سفیر روسیه در امریکا بین ماه های آوریل و نووِمبر 2016 عیسوی بوده است.

 

پیشتر نیز ارگ سفید در ماه مارچ اعلام کرده است که کوشنر و مایکل فلین مشاور امنیت ملی سابق دولت ترمپ با سرگئی کیسلایک سفیر روسیه در امریکا ماه دیسِمبر در برج ترمپ با یکدیگر دیدار داشته اند.

 

روزنامه امریکایی واشینگتن پست و آژانس خبررسانی رویترز پس از چاشت روز گذشته راپور دادند که کوشنر درباره احتمال ایجاد یک خط ارتباطی امن و محرمانه بین تیم انتقال ریاست جمهوری و کرملین با کیسلایک گفت و گو کرده است.

 

6منبع خبری آگاه به آژانس خبررسانی رویترز گفته اند که چندین تماس بین کوشنر و کیسلایک برقرار شده است. این منابع آگاه از ارایه جزئیاتی افزون بر دو تماس تلیفونی پیش از انخابات ریاست جمهوری امریکا و مکالمات داماد ترمپ با سفیر روسیه بعد از انتخابات درباره ایجاد یک خط ارتباطی مخفیانه، خودداری کرده اند.

 

این منابع آگاه به رویترز گفتند که بحث های صورت گرفته بین کیسلایک و کوشنر و فلین قبل از انتخابات، روی مبارزه با تروریزم و بهبود روابط اقتصادی بین روسیه و امریکا متمرکز بوده است.

 

جیمز گورلیک وکیل کوشنر در واکنش به این خبر به آژانس خبررسانی رویترز گفت که موکلش هیچ تماس تلیفونی با سفیر روسیه در امریکا را در ماه های آوریل و نووِمبر سال گذشته عیسوی به خاطر نمی آورد.

 

این خبر در شرایطی نشر می شود که واشینگتن پست و شبکه خبری ان بی سی نیوز اخیرا اعلام کردند که کوشنر در دوسیه روابط احتمالی ستاد ترمپ با روسیه، تحت بررسی اف بی آی قرار دارد.

 

به دنبال نشر این خبر، تد لیو دموکرات امریکایی از ایالت کالیفرنیا درخواست کرد که کوشنر تحت تعقیب قانونی قرار بگیرد.

 

این دموکرات امریکایی گفته است که اگر این اخبار حقیقت داشته باشند، کوشنر باید استعفا کند و به دلیل دروغگویی درباره صلاحیت امنیت خود که یک جرم فدرال محسوب می شود، تحت تعقیب قانونی قرار بگیرد.

 

کمیته ملی حزب دموکرات امریکا نیز شب گذشته از ترمپ خواست تا کوشنر را به دلیل این تماس های مخفیانه با سفیر روسیه اخراج کند.