اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طالبان در پیوند به پیشنهاد آتش بس در ماه مبارک رمضان توسط شورای علمای پاکستان پاسخ دادند و موضع خود را روشن مطرح کردند. پاسخ این بود که علاوه بر اینکه آتش بسی در کار نیست بلکه حملات خود را در این ماه تشدید می بخشند. بار دیگر با حمله به پارلمان افغانستان، این گروه نشان دادند که به هیچ ارزشی باورمند نیستند. مجلس نمایندگان امروز شاهد حمله شش انتحاری به تالار مجلس بود. خوشبختانه دراین حمله هیچ کس آسیب ندید و شش مهاجم توسط سربازان امنیتی پارلمان از بین رفتند. هدف مهاجمان از این حمله چه بوده است؟

 

نیلوفر ابراهیمی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «آماج» گفت: تمام سربازان نیروی امنیتی کشور قابل تقدیر هستند که جان خود را بر کف گرفته و از این وطن دفاع می کنند. به خصوص سربازانی که در انفجار مجلس روز گذشته تمام قهرمانی خود را نشان دادند و مهاجمان طالبان را از پادرآوردند. پایین دست های کشور ما در حوزه های مختلف خوب کار می کنند مشکلاتی که ما داریم در راس است. متاسفانه در راس اراده ای برای پایان دادن به ناامنی ها وجود ندارد برای همین است که ما با مشکلاتی اینچنینی دست و پنجه نرم می کنیم وگرنه سربازان نیروی امنیتی ما با انگیزه ای بالا و برای دفاع از وطن به بهترین وجه عمل می کنند.

 

وی با انتقاد از حکومت و عملکردهای آن عنوان کرد: حکومت حکومتی است که در آن زنان به گروگان گرفته می شوند و رهبران هیچ جدیتی برای رهایی آنان و تکرار نشدن این گونه اتفاقات ندارند. هم اکنون استخبارات همسایه در جای جای وطن ما به راحتی کار می کنند. حتی استخبارات آی اس آی در چهار طرف ارگ ریاست جمهوری نفوذ دارند. حتی به دولتمردان ما امر می کنند، نظریه می دهند و سفارش می دهند.

 

ابراهیمی دلیل ضعف حکومت را چنین بیان کرد: نه ماه است که از حکومت وحدت ملی می گذرد و ولایت های ما هنوز والی ندارد. ولسوالی های ما فرمانده امنیت ندارد. وزرت دفاع ما وزیر ندارد. اختلاف نظر میان رهبران از کوچکترین مسایل تا بزرگترین مسایل دامنگیر کشور است. اینها همه نشان می دهد که ما چقدر ضعیف هستیم. با این وضعیت ضعیف کسی ما را جدی نمی گیرد. ما در حالتی نیستیم که حتی ما را برای صلح جدی بگیرند. در وضعیتی هم نیستیم که بتوانیم به خوبی جنگ کنیم.

موضوع : اخبار