اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دو روز قبل تصاویری از اعدام طالبان به شیوه ای غیرمعمول و وحشتناک توسط داعش در ولایت ننگرهار در فضای مجازی منتشر شد که در آن افراد متهم از دید داعش، بر روی بمب های کار گذاری شده در زیر خاک نشسته و سپس بمب ها منفجر شدند و تکه های بدن این افراد در فضا منتشر شد.

 

این روش های جدید و ترسناک اعدام مخالفان داعش، چند نکته به همراه دارد اول اینکه طراح این روش های اعدام، اعضای عادی داعش نیستند بلکه این روش ها مخصوص به سازمان سیای آمریکا یا موساد صهیونیست است که با هدف ایجاد رعب و وحشت فراوان به تکفیری های داعش آموزش داده می شود. نکته دیگر اینکه پیامی است به مخالفان دولت کابل که یا با پول به ما بپیوندید یا به زور همدست ما خواهید شد.

 

آنچه مسلم است این تهدید و تشویق برای یکجا شدن شبه نظامیان مسلح در خاک افغانستان یک برنامه ی طرح ریزی شده از سوی اربابان غربی داعش و طالبان است تا هرچه زودتر به اهداف منطقوی خود دست یابند.

 

از گزارشها نیز این چنین بر می آید که طی یک سال گذشته داعش و طالبان با یکدیگر متحد شده اند و تروریست های داعش به سرعت در حال حمایت از طالبان و آموزش نیروهای آنها با هدف افزایش ظرفیت طالبان برای انجام جنگ گسترده تر هستند که اخیرا شاهد ورود گسترده جنگجویان خارجی از کشورهای چچن، پاکستان و تاجیکستان به ولایات شرقی کشور نیز بوده ایم.

 

در اینکه داعش و طالبان یکی هستند و تحت لوای مکتب وهابیت فعایت می کنند، شکی نیست ولی باید وابستگان به این گروه را به سه گروه تقسیم بندی کرد تا بدانیم به چه کسانی مواجه هستیم.

 

گروه اول این شبه نظامیان حاضر در افغانستان، افراط‌گرایان شیفته داعش هستند که آمادگی انجام وحشیانه‌ترین اقدام تروریستی را دارند و تعداد آن‌ها به‌اندازه کافی زیاد می باشد که به تازگی توانسته اند حضور گسترده ی خود را در عملیات های نظامی رعب آور نشان دهند.

 

گروه دوم از این شبه نظامیان جدید الورود، به‌طور مستقیم با شاخه‌های داعش در عراق و سوریه در ارتباط هستند که برخلاف طالبان از لحاظ مالی و تسلیحاتی در مضیقه نیستند و اکثرا از سوی فرماندهان پاکستانی یا عرب هدایت می شوند که آمارها نشان می دهند تعداد این اشخاص از هزار نفر تجاوز کرده است.

 

گروه سوم را شبه‌نظامیان دیگر گروه‌های شبه نظامی از ‌جمله جنبش اسلامی ازبکستان، لشکر طیبه و طالبان تشکیل می‌دهند که از مدتها پیش تصمیم گرفتند به داعش بپیوندند و هم اکنون اتحاد خود را به داعش اعلام کرده و در جاهای مختلف پرچم سیاه رنگ داعش را بلند می کنند.

 

دلیل حمایت طالبان از داعش نیز، گستردگی خلافت فرضی داعش است که به اصطلاح خودشان تبلیغ شریعت حد و مرز ندارد. قطعا طالبان قصد نداشتند از افغانستان پیشتر بروند و نهایت در منطقه مرزهای پنجاب بمانند. اما حرکت اسلامی ازبکستان آمادگی انتقال ایدئولوژی داعش به کل منطقه آسیای مرکزی را دارد.

 

خلاصه ی کلام اینکه درگیری بین طالبان و داعش بیشتر از آنکه واقعیت باشد، فریبی برای اذهان عمومی است زیرا حامیان تروريست‌ها در نظر دارند، سال جاري جايگاهی براي خود در افغانستان پيدا کنند تا نه تنها مردم ما، بلکه کشورهاي منطقه را مورد تهديد قرار دهند. تنها چیزی که دشمنان اسلامی و کفار و غربی ها به دنبال آن هستند این است که مسلمانان نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در سراسر دنیا با یکدیگر درگیر شده و مذهب و فرق مختلف مسلمانان علیه همدیگر دست به سلاح ببرند و در صدد کشتار همدیگر برآیند که متاسفانه گروه داعش و طالبان در این مسیر قرار گرفته اند و در حال تامین منافع کشورهای غربی می باشند.

 

لذا یکبار دیگر می توان به یقین ادعا کرد که اگر آمریکا بخواهد برای رسیدن به اهدافش تمامی طالبان افراطی و گروه های سلفی را در یک نقطه جمع می آورد و برای این کار بهانه ی کافی دارد به ویژه اینکه مزدوران غرب همیشه در ارگ ریاست جمهوری کابل حضور فعال داشته اند به ویژه در حکومت فعلی.

موضوع : اخبار