اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

باشندگان خوگیانی، بدون کمک دولت با داعش درگیر شدند و توانستند با یاری یکدیگر بیشتر مناطق را از وجود این گروه تروریستی پاکسازی کنند.

ظاهر قدیر نماینده ولایت ننگرهار در ولسی جرگه گفت که ساکنان وُلسوالی خوگیانی بیشتر مناطق این وُلسوالی را از کنترول داعش خارج کردند.

وی در این باره خاطرنشان کرد: مردم و اقوام ولایت خوگیانی شب گذشته با داعش درگیر شدند و مناطقی را که این گروه تروریستی چندی قبل تصرف کرده بود را نه به همکاری دولت، بلکه با نیروی مردمی از وجود افراد وابسته به داعش پاک کردند.

قدیر افزود: تلاش‌ها برای پاکسازی تمام این وُلسوالی از وجود گروه داعش همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع نیز گفت: تمام تلاش‌ها برای سرکوب گروه‌های مخالف مسلح از جمله داعش با حمایت نیروهای امنیتی افغان انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در وُلسوالی خوگیانی و تمام مناطق ولایت ننگرهار نیروهای امنیتی افغان از مردم محلی برای مبارزه با داعش حمایت می‌کنند.

برخی دیگر از نماینده گان نیز ضمن ابراز نگرانی از فعالیت افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در برخی ولایات کشور از حکومت وحدت ملی خواستند تا تلاش‌ها برای سرکوب جنگجویان داعش و مخالفان مسلح دولت را تشدید کنند.

بارها نماینده گان ولسی جرگه با ابراز نگرانی از تجهیز افراد وابسته به داعش توسط چرخبالهای ناشناس، خواستار توقف این روند شده‌اند.

حضرتعلی نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه نیز پیش از این گفته بود: گروه‌ تروریستی داعش در مناطق سرحدی با پاکستان بهتر از نیروهای امنیتی افغان تجهیز می‌شوند.

غلام جیلانی زواک رییس مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان نیز اظهارداشت: امریکا بصورت آشکار از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند و شعار مبارزه با تروریزم این کشور در افغانستان، پوشالی است زیرا تمام پروازها در این کشور با اجازه امریکا صورت می‌گیرند.