اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نه ماه از حکومت وحدت ملی می گذرد و با وجود اعتراض های فراوان در خصوص کارکرد حکومت، این حکومت هیچ تکانی به خود نداد، نه اصلاحاتی انجام داد و نه کارهای خانگی اش را به موقع انجام داد. همان نانی که بر سفره های مردم بود برچیده شد و جنگ و ناامنی کشور را در خود فروبلعید. چرا حکومت وظایف خود را انجام نداد و چرا در مقابل ناامنی ها تا این حد بی تفاوت و خاموش است؟

 

احمدشاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «آوند» گفت: در زمان انتخابات با توجه به شعارهایی که دو رهبر به خصوص اشرف غنی می دادند، مردم امیدوار بودند اقتصاد آنها بهتر شود و امنیت برقرار گردد. چرا که اشرف غنی را دانشمند اقتصاد می دانستند. بعد از آن که دو رهبر بر سر کار آمدند همه بر این امیدوار بودند که دو نفر از بهترین کاندیدها بر سرکار آمده اند و جای امیدواری زیادی وجود دارد اما هر دو رهبر تمام امیدهای مردم را به ناامیدی تبدیل کردند. حالا که عکس تمام این امیدها اتفاق افتاده این رهبران حتی شهامت اعتراف و عذرخواهی از مردم را ندارند. نمی توانند اعتراف کنند که کشور را به بحران اقتصادی و امنیت برده اند.

 

وی معتقد است اراده ای برای کنترل ناامنی از سوی حکومت وجود ندارد و افزود: اردوی ملی ما اردوی بسیار خوبی است و ما به داشتن آن افتخار می کنیم اما متاسفانه این رهبران حکومت هستند که اراده ای برای کنترل ناامنی ندارند و این باعث بی انگیزگی نیروهای امنیتی می شود. اگر واقعاً انگیزه دارند چرا به دوستم اجازه نمی دهد طرحش را برای پاکسازی طالبان اجرا کند. چرا از استاد عطا که همه می دانند در بحث امنیت شمال توانا است کمک نمی خواهد. آنها نیروهای مردمی دارند که می توانند آنها را جمع کنند و امنیت را برقرار کنند. این گفته فقط ادعا هم نیست چرا که آنها قبلاً خود را ثابت کرده اند. آیا رییس جمهور امنیت را نمی خواهد یا پشت پرده جریان های دیگری وجود دارد؟

 

رمضان معتقد است اشرف غنی هیچ تعهدی به افغانستان نداشته و آن را به تباهی کشانده است، وی افزود: این یک پروژه است که ابرقدرت های دنیا می خواهند اقتصاد افغانستان را ضعیف بسازند، مردم بیچاره باشند و داعش به افغانستان فرستاده شوند تا مردم به خاطر مقداری معاش به آنها بپیوندند و آنها به راحتی در اینجا سربازگیری کنند. هم اکنون داعش به راحتی در جلال آباد سربازگیری می کند و این روند در دیگر ولایت ها نیز کم کم جریان می یابد. وقتی در یک منطقه اردو یا پولیس ملی پیش روی می کند و داعش یا طالب را تار و مار می کند حکومت حکم می دهد که جنگ را متوقف کنید. وقتی شاهد چنین چیزهایی می شویم بیشتر به این باور معتقد می شویم که این جنگ برنامه داکتر اشرف غنی است، وطن ما را به مملکت های بزرگ دنیا فروخته است که این کارها را می کند.

 

وی در پایان گفت: تنها راه حل این اوضاعی که هم اکنون در کشور وجود دارد این است که مردم افغانستان برآیند و یک رهبر یا بزرگ را از هر قومی که باشد پیشرو خود قرار دهند و این حکومت را بر اندازند. سقوط این حکومت به آسانی صورت می گیرد. حکومت های بسیار بزرگتر از این در دنیا سقوط کرده اند. سقوط این حکومت برای مردم کاری ندارد. مردم مجبور هستند این کار را انجام دهند چرا که این حکومت هیچ بهایی به مردم نمی دهد فقط کار خود را می کند و به فکر راضی کردن باداران خود است.

موضوع : اخبار