اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شیطنت مزدوران پاکستان یا همان پشتونیست ها در آتش زدن بیرق نایجریا در کابل به جای بیرق پاکستان آشکار شد.

این خباثت برای دو هدف طراحی شده بود. یکی بی اعتبار کردن جامعه مدنی است. دوم حفظ اعتبار خودشان نزد پاکستان و آی اس آی بوده است. پس از این راهپیمایی و آتش زدن بیرق حجم بزرگی از تبلیغات را علیه جامعه مدنی با بهانه همین بیرق آغاز کردند. شاید خودتان به تعدادی از آنها برخوده باشید.

باند اشرف غنی اگر برای شان امکان داشته باشد به قرآن شریف هم دست می زنند تا به اهداف شوم خود برسند مثلا فرض کنید افغانستان انحصارا تنها مُـلکی می بود که قرآن شریف چاپ و نشر می شد تا حالا نیمی از قرآن شریف پیوند با عظمت حاکمان و خان های پشتون در افغانستان پیدا می کرد.

بانو ویدا ساغری یکی از افراد جامعه مدنی و مسوول راه اندازی راهپیمایی چنین توضیح می دهد: به ویدیوی اعتراض مدنی درب سفارت پاکستان به دقت نگاه کنید. بیرق پاکستان روی زمین هموار است و در زمان اتش زدن برداشته شده و در میان مردم گم می شود. بیرق پاکستان شب قبل از اعتراض توسط گروه ما اماده شده و تا اخرین لحظه نزد ما بود. زمانیکه من خودم را به بیرق رسانیدم و کنارش را به حکم حمایت از سوزاندنش گرفتم قبلا بیرق عوض شده بود.

آوردن بیرق نایجریا (بیرقی که مثل نخود سیاه در بازارهای کشور نایاب است و باید با قصد و بطور عمد دوخته و اماده شده باشد) در این روز کار عمدی دشمن است.

محمد فرهنگ دوست هروی