اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

احمدضیا مسعود نماینده فوق العاده رییس جمهور در پنجمین سالروز شهادت مولانا سیدخیلی فرمانده پیشین ولایت قندوز، گفت که پس از ترور برخی از سران مجاهدین افغانستان، مجاهدین نتوانستند بسیح باشند. طبق خبرهایی که این روزها از بسیج مجاهدین شنیده می شود آیا آنها می توانند دوباره بسیج شوند؟ آیا می توانند علیه تروریزم ایستاده و آنها را از بین ببرند؟

 

پادشاه بینا، نویسنده در برنامه «خط کابل» گفت: در این شکی نیست که مجاهدین در ابتدا در یک مسیر حرکت داشتند اما بعد از رحلت احمدشاه مسعود و دیگر سران قهرمان جهاد، عواملی سبب شد که آنها از هم متلاشی شوند و هر کس مسیری را برای خود انتخاب کند. ما ملت مجاهد و ملت مجاهد پرور داریم. ملت مجاهدپرور در جای خود باقی است، منسجم است و صدای همه از یک حنجره بلند می شود و مجاهدینی هم که در صدر ملت مجاهد هستند، باهم بسیج هستند.

 

وی، در خصوص بسیج بودن ملت مجاهد بیان داشت: مجاهدین در نشست مارشال فهیم، نشان دادند که هنوز با هم می توانند همبستگی داشته باشند و برای نجات وطن کوشش کنند. در ولایت های دیگر نیز به همین اندازه نشست هایی داشتیم که آنها خود را نشان دادند. البته در این شکی نیست که برخی رهبران جهادی به منافع خود فکر می کنند اما ما انگشت های انتقاد را بر آنها نشانه خواهیم رفت.

 

بینا، در خصوص رهبرانی که به فکر قدرت طلبی بوده اند گفت: در حال حاضر مجاهدین می خواهند در یک جا جمع شوند و متحد گردند تا بتوانند رهبری را برای خود انتخاب کنند تا به فکر منافع خود نباشد و به مردم و خواسته های آنها رسیدگی کند چرا که رهبرانی که فقط به مال اندوزی پرداخته و به دنبال قدرت بوده است در قلب مردم جایی ندارد.

 

این نویسنده، مردم افغانستان را مردمی توانمند خوانده و معتقد است می توانند با بسیج و همکاری هم تروریزم را از بین برده و علیه این حکومت که با تروریزم همکار است به پا خیزند و افزود: ملت افغانستان، در طول تاریخ جواب هایی دندان شکن به ابرقدرتهای جهان داده و امروز و در آینده هم حاضر است چنین جوابهایی را به این حکومت که مستکبر و متحجر است بدهد. چهارده سال است که نیروهای خارجی و حکومت در برابر یک مشت طالب عاجز مانده اند و نتوانستند آنها را از بین ببرند. پس باید کسانی وارد مبارزه و جهاد افغانستان شوند که تجربه دارند و می توانند قطعاً تروریزم را در افغانستان از بین ببرند. در همین راستا ملت افغانستان، باید تصمیم بگیرند و باید آستین غیرت را بالا بزنند و علیه این تروریزم جهانی اقدام کنند.

 

بینا، در پایان گفت: زمانیکه می بینیم این دولت به خواست های ملت پاسخ نمی دهد و هر کاری را خود، به شکل انفرادی انجام می دهد ناگزیر هستیم که علیه آن به پا خیزیم. چرا که وقتی حکومتی نمی تواند خواست های مردم خود را برآورده کند، ملت باید وی را خلع صلاحیت کرده و حکومتی بهتر را که شایستگی دارد جایگزین کنند. ملت افغانستان ملتی زخم خورده است اما نمرده است. به زودی آنها تصمیم خواهند گرفت و برای خود یک حکومت خادم انتخاب خواهند کرد.

موضوع : اخبار