اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پس از نشر راپوری مبنی بر استفاده نادرست رییس ولسی جرگه از بودیجه این جرگه، تعدادی از نماینده گان واکنش‌های متفاوتی را نشان دادند و برخی خواستار استعفای ابراهیمی شدند.

اخیرا شبکه طلوع‌نیوز راپوری را نشر کرد که بر اساس آن عبدالرئوف ابراهیمی رییس ولسی جرگه به اختلاس و هزینه بودیجه این جرگه برای مصارف شخصی متهم شد و واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

محمدسرور عثمانی فراهی نماینده ولایت فراه در ولسی جرگه در این باره گفت: بررسی اتهام اختلاس رییس ولسی جرگه که تحت بررسی لوی سارنوالی قرار گرفته باعث بدنامی خانه ملت است.

وی تصریح کرد: عبدالرئوف ابراهیمی رییس ولسی جرگه در نتیجه رای گیری نماینده گان به ریاست این نهاد انتخاب نشده است بلکه بر اساس مصلحت سیاسی از طرف یک حزب خاص تعین شد.

عثمانی فراهی ادامه داد: حالا که رییس ولسی جرگه به اختلاش متهم شده است همان چند حامی محدود نیز باید او را از این مقام عزل کنند.

وی از لوی سارنوالی خواست تا پس از احضار رییس ولسی جرگه از او استنطاق شود.

غلام فاروق مجروح نماینده ولایت هرات در ولسی جرگه نیز اظهارداشت که هنوز حقیقت اتهام اختلاس به رییس ولسی جرگه مشخص نشده است بنابراین پس از بررسی اتهامات باید حکم صادر کرد.

عبدالرحیم ایوبی نمانیده کندهار در ولسی جرگه افغانستان نیز در واکنش به این موضوع تاکید کرد که در تلویزیون علیه عبدالرئوف ابراهیمی تبلیغات منفی صورت گرفته است.

رمضان علی بشر دوست نیز تصریح کرد که لوی سارنوالی تا زمانی که ابراهیمی در مقام ریاست ولسی جرگه کشور قرار دارد کاری از پیش نخواهد برد.

وی افزود: برای این که رییس ولسی جرگه بازپرسی شود باید نماینده گان با جمع آوری امضاء ریاست ابراهیمی بر ولسی جرگه را به حالت تعلیق درآورند.

عبدالرئوف ابراهیمی رییس ولسی جرگه در دوران مبارزه با شوروی سابق از قوماندانان مطرح حزب اسلامی در شمال محسوب می‌شد.

گفته می‌شود که وی در حوت 1389 در نتیجه رایزنی سیاسی با 169 رای موافق من‌حیث رییس ولسی جرگه افغانستان تعین شد.