اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رژیم صهیونیستی با تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری باعث آوارگی ۶ هزار فلسطینی از سال ۲۰۰۶ تاکنون شده است.

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الآن، رژیم صهیونیستی در ماه جاری عیسوی به بهانه نداشتن مجوز اقدام به تخریب ۳۳ خانه مسکونی در مناطق مختلف کرانه باختری کرده است.
براساس این راپور بر اثر تخریب این منازل ۵۳ باشنده فلسطینی از جمله ۲۵ طفل آواره شدند.
طبق راپور ‘بتسیلم’ مرکز اطلاعات حقوق بشر در اراضی اشغالی آمار تخریب منازل فلسطینی ها در سال ۲۰۱۶ در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.
این مرکز تعداد منازل باشنده گان فلسطینی که در سال ۲۰۱۶ به دست رژیم صهیونیستی ویران شده اند را یکصد و ۸۸ خانه اعلام کرد.
همچنین رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۶ تنها با ۱٫۵ فیصد از جوازها ساخت خانه ها نسبت به سال های ۲۰۱۰تا ۲۰۱۴ موافقت کرده است.
براساس راپور مرکز ‘بتسیلم’ رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تاکنون هزار و ۱۴۶ خانه مسکونی را تخریب کرده و این آمار شامل خانه هایی که رژیم صهیونیستی آنها را در راستای مجازات جمعی فلسطینیان در خصوص خانواده های مبارزان فلسطینی تخریب کرده، نمی شود.
در این راپور آمده است: درحالی که رژیم صهیونیستی به بهانه واهی عدم مجوز خانه های فلسطینیان را ویران می کند این رژیم در تلاش است تا بر حکم محکمه این رژیم در خصوص تخریب شهرک ‘عمونه’ که در اراضی فلسطینیان قرار دارد سرپوش بگذارد.
بیش از نیم ملیون صهیونیست در بیش از ۲۳۰ شهرک که رژیم صهیونیستی پس از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین های فلسطینی از جمله در کرانه باختری و شرق بیت المقدس ساخته است، سکنی گزیده اند.
همه شهرک های صهیونیست نشین طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند و رژیم صهیونیستی به درخواست های مطرح شده مبنی بر توقف گسترش شهرک سازی در اراضی اشغال شده فلسطینی بی اعتنایی می کند.
انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در آکتُبر سال گذشته (میزان) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرک نشینان با مردم فلسطین و هتک حرمت های مکرر آن ها به مسجدالاقصی آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاکنون، ۲۱۴ فلسطینی به ضرب مرمی نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به قتل رسیده اند.
هدف رژیم صهیونیستی از شهرک ها و ساخت و سازها سیطره کامل بر کرانه باختری است.
سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می دانند چرا که این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ عیسوی این سرزمین ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنیف هرگونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین های اشغالی ممنوع است.

پیشنهاد بعدی:  سازمان ملل زیر تاثیر پروژه ناامن کردن شمال؟
موضوع : اخبار