اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رژیم صهیونیستی با تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری باعث آوارگی 6 هزار فلسطینی از سال 2006 تاکنون شده است.

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الآن، رژیم صهیونیستی در ماه جاری عیسوی به بهانه نداشتن مجوز اقدام به تخریب 33 خانه مسکونی در مناطق مختلف کرانه باختری کرده است.
براساس این راپور بر اثر تخریب این منازل 53 باشنده فلسطینی از جمله 25 طفل آواره شدند.
طبق راپور ‘بتسیلم’ مرکز اطلاعات حقوق بشر در اراضی اشغالی آمار تخریب منازل فلسطینی ها در سال 2016 در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است.
این مرکز تعداد منازل باشنده گان فلسطینی که در سال 2016 به دست رژیم صهیونیستی ویران شده اند را یکصد و 88 خانه اعلام کرد.
همچنین رژیم صهیونیستی در سال 2016 تنها با 1.5 فیصد از جوازها ساخت خانه ها نسبت به سال های 2010تا 2014 موافقت کرده است.
براساس راپور مرکز ‘بتسیلم’ رژیم صهیونیستی از سال 2006 تاکنون هزار و 146 خانه مسکونی را تخریب کرده و این آمار شامل خانه هایی که رژیم صهیونیستی آنها را در راستای مجازات جمعی فلسطینیان در خصوص خانواده های مبارزان فلسطینی تخریب کرده، نمی شود.
در این راپور آمده است: درحالی که رژیم صهیونیستی به بهانه واهی عدم مجوز خانه های فلسطینیان را ویران می کند این رژیم در تلاش است تا بر حکم محکمه این رژیم در خصوص تخریب شهرک ‘عمونه’ که در اراضی فلسطینیان قرار دارد سرپوش بگذارد.
بیش از نیم ملیون صهیونیست در بیش از 230 شهرک که رژیم صهیونیستی پس از جنگ 1967 و اشغال سرزمین های فلسطینی از جمله در کرانه باختری و شرق بیت المقدس ساخته است، سکنی گزیده اند.
همه شهرک های صهیونیست نشین طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند و رژیم صهیونیستی به درخواست های مطرح شده مبنی بر توقف گسترش شهرک سازی در اراضی اشغال شده فلسطینی بی اعتنایی می کند.
انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در آکتُبر سال گذشته (میزان) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرک نشینان با مردم فلسطین و هتک حرمت های مکرر آن ها به مسجدالاقصی آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاکنون، 214 فلسطینی به ضرب مرمی نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به قتل رسیده اند.
هدف رژیم صهیونیستی از شهرک ها و ساخت و سازها سیطره کامل بر کرانه باختری است.
سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می دانند چرا که این رژیم در جنگ سال 1967 عیسوی این سرزمین ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنیف هرگونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین های اشغالی ممنوع است.

موضوع : اخبار