اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

با افزایش حمله های تروریست ها چه در کابل و چه در ولایت های دیگر بلافاصله پاکستان متهم می شود اما اندکی صبر کنید، خاینان داخلی هم کم تیشه به ریشه آرامش و صلح افغانستان نمی زنند.

 

جسته و گریخته می شنویم زندان پلچرخی که در حقیقت ندامتگاه و محبوسگاه تروریست ها بوده به آموزشگاه و پرورشگاهی برای تروریست ها و جذب افراد جدید بدل شده است تا آنجا که در همین روزهای گذشته جنرال نظیفه ذکی هم در تالار پارلمان به این موضوع اشاره کرد و گفت باید تروریست های زندان بگرام و پلچرخی اعدام شوند.

 

گرچه در بلبشوبازار افغانستان هیچ چیز بعید نیست و حتی برخی منابع خبری از گسترش شبکه تروریستی حقانی و طالبان در زندان پلچرخی به سردمداری فردی به نام قاری طیب خبر می دهند و اینکه معلوم نیست پلچرخی ندامتگاه است یا هتل درجه یک برای کسانی که کمر به نابودی افغانستان بسته اند؟

 

حکایت زندان پلچرخی هم حکایت غریبی است برای آن دسته از مردم بیچاره ای که یا پول ندارند و یا واسطه و هیچ وقت هم عفو شامل آنها نمی شود به همان هزار و یک دلیلی که رییس جمهور حتی عفو ها را هم می فروشد و تا یادم نرفته بگویم این اوج عدالت پروری در افغانستان است.

 

حالا همه اینها به کنار، مردم این کشور یاد گرفته اند که به دولت و مسوولان و سیاست و همه چیز پشت کنند و غرضی به هیچ چیز نداشته باشند و فقط فکر کنند که چطور می شود در این اوضاع نابسامان کشور زن و فرزند خود را نان دهند، اما مسوولان ما قرار است کی و کجا پاسخ این خیانت تاریخی را بدهند که پول می گیرند تا با طالب کاری نداشته باشند و آنها رشد کنند و خون مردم را بریزند، بزرگ شوند و جوان کشی کنند، گسترش یابند و باز هم دریای کابل را خونین کنند و بخت صلح مردم افغانستان را سیاه…

 

پس مشکل ما تنها فساد اداری نیست، قلب افغانستان از این فساد امنیتی رنج می برد و با توصیف این شرایط تروریسم نابود نخواهد شد و صلح واژه ای دوردست و موهوم برای مردم مظلوم و غمدیده این ملت خواهد بود.

 

مذاکرات چهارجانبه و پروسه صلح و طالب کشی و مبارزه با حامیان تروریسم را به آتش بکشید وقتی خودتان با دستان خودتان برای افغانستان تروریسم پرورش می دهید….

 

کاش به جای برق سکه ها و دلارها چشمانتان متوجه چشم های کم فروغ و منتظر به صلح نشسته این مردم بود….

موضوع : اخبار