اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آمریکا با به قدرت آوردن سران حکومتی جرات آنان را گرفته است بگونه ای که حتی مرگ ملا عمر را افشا نکردند. از طرفی آمریکا برای رسیدن به اهداف خود در افغانستان از این افراد به گونه ابزار استفاده می کند.

 

مردم تا چه زمانی باید تاوان مدیریت نادرست حکومت را پس بدهند. سران در معاملات خود کنارنمی آیند و مردم قربانی می شوند. روز جمعه گذشته بی سابقه ترین انتحاری در منطقه شاه شهید و قصبه پایتخت سبب کشته و زخمی شدن نزدیک به 500 هموطن شد. این حملات خونبار طالبان پس از انتشار خبر مرگ ملا عمر صورت گرفت. درحالی که انتظار می رفت با خبر مرگ ملا عمر حکومت افغانستان موضع قوی تری در برابر طالبان به کار گیرد.

 

بلقیس روشن عضو پیشین سنا با توجه حملات تروریستی روز جمعه در کابل در برنامه فراخبر گفت: کسانی در داخل حکومت به دنبال امتیاز گیری هستند. در خارج از حکومت نیز افرادی تحت نام طالب، داعش و حرب اسلامی و غیره با ریختن خون مردم افغانستان به دنبال امتیازگیری هستند به گونه ای که احساس می شود یک نوع مسابقه میان حکومتی ها در داخل و امارتی های بیرونی برای کشتند مردم افغانستان را و نوکری بهتر برای سران خود صورت گرفته است.

 

وی در مورد واکنش حکومت در برابر ناامنی ها گفت: کسانی که در داخل حکومت افغانستان هستند و طالب، حزب اسلامی و داعش، همه از یک جا امتیاز و معاش می گیرند و آن کسی جز آمریکا نیست. آمریکا برای رسیدن به اهداف خود در افغانستان که موقعیت استراتژیک دارد از این افراد به گونه ابزار استفاده می کند. حکومت از این حملات آگاهی کامل دارد. قاتلین درجه یک مردم افغانستان بر باور من 7 تنی هستند که در قدرت قرار دارند به شمول اشرف غنی، داکتر عبدالله، معاونان آنان و مسعود نماینده خاص ریاست جمهوری که از خون مردم تغذیه می شوند.

 

وی افزود: شاید افراد با وجدانی که در بخش های امنیتی کار می کنند باشند اما این توانایی را ندارند و یا مانع آنان می شوند که از انجام این گونه عملیات ها جلوگیری کنند. مگر این حکومت ارث پدری مقام های حکومتی است که بر سر آن مجادله می کنند. مردم به استخوانی شبیه است که شماری از مقام ها بر سر آن می جنگند.

 

وی همچنین معتقد است ستون پنجمی وجود ندارد. ستون پنجم همان ستون اول است. اگر ستون پنجم وجود دارد باید معرفی و افشا شوند. ستون پنجم سران حکومتی هستند که 50 -50 قدرت را میان خود تقسیم کرده اند و بقیه نوکری آنان را می کنند. این موضوع افشا نمی شود زیرا در بدل آن چوکی ها را به عنوان حق گرفته اند. این افراد خاینان ملی هستند که می خواهند مشکلات را به گردن حکومت قبلی بیندازند. کرزی عروسک کوکی دیروز بیگانگان بوده است و اشرف غنی و عبدالله نیز عروسک کوکی امروز آنان است. در کشوری که از لحاظ سیاسی و اقتصادی و از هر لحاظی که فکر کنید تحت تسلط و اشغال آمریکا است.

 

وی افزود: جاسوسان و خاینان کشور باید معرفی شوند زیرا با افشا شدن دیگر بیشتر از این نمی توانند جاسوسی کنند. مشاور امنیت ملی نیز اگر این جسارت را می داشتند طی یک سال گذشته حداقل چند تن از عاملان ناامنی را معرفی می کرد.گفته می شود که اسناد کافی وجود ندارد اما این افراد جرات ندارند و خارجی ها و آمریکا با به قدرت آوردن سران حکومتی جرات آنان را گرفته است به گونه ای که حتی مرگ ملا عمر را افشا نکرده اند.

 

وی معتقد است که بیشتر این که مقام ها و سران حکومتی دلسوزی برای کشور ندارند و افزود: سران حکومتی دو تابعیته هستند. این افراد کسانی هستند که دلسوزی برای افغانستان ندارند. عاملان انتحاری روز جمعه کابل و افراد شورای صلح که در فاتحه ملاعمر شرکت کردند همدستان مخالفان هستند و در پشت صحنه واقعن برادر آنان هستند اما در ظاهر و در مقابل چشم مردم مخالف آنان و مردم را فریب می دهند.

 

وی افزود: افراد دخیل در حکومت، در دولت و در سه قوه اکثریت خاین هستند. به خاطری که در طول 3 دهه به گونه ای در جنایت دست داشته اند. 7 تنی که در صدر قدرت هستند در ریختن خون مردم و جنایت ها دست دارند. تا زمانی که سران حکومت از دل مردم خبر نداشته باشند اوضاع بدتر خواهد بود. زیرا سران را جنون گرفته است و مردم افغانستان باید این افراد را از صحنه خارج کنند زیرا اصلاح شدنی نیستند.

موضوع : اخبار