اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آمریکا به افغانستان آمده است تا بماند نه اینکه به این زودی ها منطقه را ترک کند.

این جمله ای است که بسیاری از کارشناسان امور سیاسی و حتی مردم عادی جامعه ما و کشورهای همسایه و منطقه بدان آگاه اند و هر روز تکرار می کنند.

اما تبلیغات غربی گاهی مردم را به تردید وامیدارد که آمریکا رفتنی است نه ماندنی!

 

برای حفظ ظاهر امور نیز مبارزه با تروریزم را خاتمه یافته تلقی کرده قسمت عمده ای از نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج کردند.

اما این سوال باقی مانده است که چرا همه نیروهای نظامی خارجی از افغانستان خارج نشدند؟

برای جواب این سوال ادعا کرده اند که این مقدار نیرو برای آموزش نظامیان افغانستانی در این کشور باقی می مانند!

اما این جواب، سوال های دیگری را در اذهان عامه بوجود آورد که پس نیروهای غربی در این دو دهه اخیر در افغانستان چه می کردند؟

 

در همین حال، سنای آمریکا یکبار دیگر چرخش کلی کرده عنوان می دارد که برای نابودی سازمان جدیدالتاسیس داعش باید نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام شود!

در حالیکه داعش خود دست پرورده غربی ها است همانگونه که القاعده و طالبان بودند که بن لادن از آمریکا به منطقه آمد و منطقه را بنام مبارزه با آمریکا دستخوش ناآرامی ها ساخت.

 

داعش که به وسیله آمریکا و انگلیس برای مبارزه با حکومت سوریه ایجاد شد اینک بهانه ماندن غربی ها در منطقه شده است تا آنان بتوانند بیشتر به غارت کشورهای مظلوم منطقه از جمله افغانستان ادامه دهند.

 

همانگونه که در مورد طالبان زمینه تبلیغاتی را قبل از انسجام شان بوجود آورده و بزرگنمایی کردند، اینک همان روش را در مورد داعش پیش گرفته اند.

امروز در افغانستان هر گروه دزد و اختظافچی که دستش از همه جا کوتاه شده نه در دولت جا دارد و نه در صف مخالفان، پرچم سیاه بالا کرده و ادعا می کند که داعش است! تا بدین وسیله دوباره به چور و غارت مردم بی پناه بپردازد.

 

و اما غربی ها در این میان فقط نظاره گر اوضاع بوده زمینه را فراهم می کنند تا این روند شکل بگیرد و مردم یکبار دیگر خواهان حضور خارجی ها در افغانستان گردند.

 

این قصه ادامه دارد و بقول معروف غربی ها با نقشه های دراز مدت وارد منطقه از جمله افغانستان شده اند و به این زودی ها منطقه را ترک نخواهند کرد. مگر اینکه با هوشیاری و مقاومت مردم کشورهای منطقه، زمینه عمل شدن نقشه های شوم غربی ها از بین رفته و آنان مجبور به فرار شوند. انشاء الله

موضوع : اخبار