اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک پایگاه خبری یمنی شکست‌های پیاپی ایتلاف سعودی در جنگ یمن و همچنین اوضاع نابسامان داخلی اعضای ایتلاف را نشانه آغاز شمارش معکوس پیروزی اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن توصیف کرد.

ویب سایت خبری-تحلیلی النجم الثاقب یمن در راپوری با عنوان آغاز شمارش معکوس شکست تجاوز سعودی به یمن آورد: همه نشانه‌ها و شواهد در زمینه‌های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی حاکی از نزدیکی زیاد شکست نهایی تهاجم سعودی-امریکایی به یمن است.

این ویب سایت یمنی با بیان اینکه پیروزی مردم یمن به یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است، افزود: با توجه به تغییرات سریعی که هر روزه در وضعیت جنگ پدید آمده و ناکامی‌های پیاپی ایتلاف سعودی و مزدورانش در سطوح داخلی و خارجی، پیروزی نهایی نزدیک است.

النجم الثاقب آورده است: اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن طی روزهای اخیر تحرکات بزرگی در جبهه‌های مختلف داشته و به پیروزی‌های میدانی کلان و پرشتابی دست یافتند همزمان نیروهای دشمن سعودی نیز متحمل شکست‌های کلان و تلفات سنگینی شدند که از جمله آن سقوط طیارات نظامی، اصابت راکت‌های بالستیک یمنی‌ها به عمق خاک عربستان، ناکام ماندن تلاش عناصر سعودی برای پیشروی به داخل خاک یمن، انهدام موترهای زرهدار و کشته شدن صدها تن از عساکر، افسران و مزدوران در جبهه‌های مختلف بخصوص در لحج و تعز است.

این ویب سایت خبری از برجسته‌ترین شاخص‌های آغاز شمارش معکوس برای شکست نهایی دشمن سعودی را تحرکات میدانی روزهای اخیر اردوی ملی و کمیته‌های مردمی و همچنین رهبری سیاسی یمن خواند و گفت: فارغ التحصیلی چندین نوبت محصلان فاکولته‌های نظامی در مناطق مختلف یمن و در حوزه نیروی زمینی، بحری و نیروهای خاص و ارتقای سامانه‌های دفاع راکتی یمنی‌ها که تازه‌ترین مودل رونمایی شده از آن سامانه راکتی مندب 1 است، از جمله دستاوردهای ملت یمن محسوب می‌شود.

النجم الثاقب آورده است: تحرکات نظامی اردوی ملی و کمیته‌های مردمی در میدان نبرد در جبهه‌های مختلف اعم از نهم، تعز، لحج و جبهه‌های سرحدی نجران، جیزان و عسیر مژده پیروزی داده است و نبرد برای رسیدن به پیروزی نهایی آغاز شده است.

در این یادداشت آمده است: در سطح اوضاع داخلی کشورهای متجاوز علیه یمن و بخصوص عربستان بر هیچ کسی پوشیده نیست که حکومت سعودی دست به تسویه داخلی و بازداشت شمار زیادی از شاهزاده‌های داخل خاندان حاکم زده است که مقرن بن عبدالعزیز، محمد بن نایف، متعب بن عبدالله و ولید بن طلال و شماری زیادی از دیگر شاهزاده‌ها را شامل شده است.

این ویب سایت خبری افزود: محمد بن سلمان بن عبدالعزیز به بهانه مبارزه با فساد در حال حذف رقبای خویش است تا خاندان پادشاهی را از مخالفان پاکسازی کرده و رسیدن خود به تاج و بستر قدرت را حتمی کند اما این امر موجب تولد جریان معارض قوی در آینده عربستان خواهد شد به گونه‌ای که همین شاهزاده گانی که به انزوا کشیده شدند رهبری آن را عهده دار می‌شوند و این امر عربستان را غرق در مشکلات داخلی خواهد کرد.

به هر حال امروز سعودی ها به تمام معنای کلمه شکست مفتضحانه‌ای را در رسیدن به اهداف خود متحمل شده که همه ابعاد نظامی، روانی، مادی و انسانی را شامل می‌شود اما در مقابل ملت مقاوم یمن امروز در وضعیت پویایی و جهاد در عرصه‌های مختلف به سر می‌برد و راه زیادی تا رسیدن به پیروزی و وادار کردن دشمن سعودی به توقف تجاوز خود ندارد.