اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم نحوه حذف کامل اکانت یاهو Yahoo ( ایمیل ) را برای شما دوستان بیان کنیم.

 

بعد از هک شدن یاهو علاقه های بسیاری نسبت به یاهو از بین رفت و بسیاری از کاربران از این سرویس محبوب برای همیشه خداحافظی کردند.

بماند که در جریان هک شدن ایمیل ها چه کسانی بودند که چه ضرر های بزرگی را متحمل شدند.

اگر اطلاعات مهمی در حساب کاربری خود دارید می توانید قبل از حذف حساب آن ها را دانلود نمایید .

مرحله اول : دانلود کردن ایمیل های یاهو و دیگر اطلاعات
اگر می خواهید حساب یاهو خود را پاک نمایید باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام اطلاعات مرتبط با آن نیز پاک خواهند شد همانند ایمیل های یاهو , مخاطبان و رویدادهای تقویم . اگر اطلاعات مهمی بر روی حساب کاربری یاهوی خود دارید مطمئن شوید که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه نمایید .
هر سرویس همانند میل ها , مخاطبین تقویم و … روش های متفاوتی برای استخراج اطلاعات دارند اگر می خواهید هر کدام از آن ها را نگه دارید بهتر است به لینک زیر مراجعه نمایید .

https://help.yahoo.com/kb/download-save-info-lose-good-sln15129.html

مطمئن شوید که به آدرس ایمیل خود نیازی ندارید
از آن جایی که حذف و بستن حساب ایمیل باعث می شود که دیگر به آن دسترسی نداشته باشید , باید کاملا مطمئن شوید که دیگر به آن آدرس ایمیل احتیاجی نخواهید داشت .
خیلی از سرویس های آنلاین همانند بانک ها , کارت های اعتباری , حساب های سرمایه گذاری و سرویس های شبکه های اجتماعی همانند فیس بوک و همچنین فروشگاه های اینترتی به آدرس ایمیل شما بسنده می کنند . مطمئن شوید قبل از حذف حساب خود برای این گونه سرویس ها و حساب ها یک ایمیل آدرس جدید تعریف نمایید . اگر ایمیل آدرس قدیمی خود را حذف نمایید آن هم در حالیکه هنوز سرویس مهمی را با آن تنظیم کرده اید شما دیگر به اعلانات مهم آن سرویس دسترسی نخواهید داشت و اگر خواهان بازیابی رمز عبور سرویس مورد نظر باشید دیگر قادر به این کار نخواهید بود . به سرویس های مهم خود وارد شوید و یک آدرس ایمیل جدید را جایگزین آدرس قدیمی یاهوی ( که قرار است آن را حذف نمایید ) خود بکنید .

نحوه حذف حساب کاربری یاهو

شما می توانید حساب کاربری خود را از وب سایت یاهو حذف نمایید . یاهو به شما اخطار می دهد که بعد از انجام این کار اگر نظر شما تغییر کرد شاید دیگر قادر به بازیابی حساب خود نخواهید بود . ( تقریبا تا 90 روز امکان بازگشت وجود دارد )

برای حذف حساب کاربری خود به صفحه حذف حساب کاربری یاهو که لینک آن در زیر قرار داده شده است بروید و با حساب کاربری خود وارد آن شوید .

نحوه حذف حساب کاربری یاهو 1

بعد وارد شدن به شما اخطار داده می شود شما بعد از انجام این کار دیگر به اطلاعات مرتبط با حساب کاربری یاهو دسترسی نخواهید داشت . حساب شما تقریبا بعد از 90 روز به طور کامل حذف خواهد شد و افراد دیگر می توانند بعد از سپری شدن این مدت با نام آدرس حساب کاربری شما در سرویس یاهو ثبت نام کنند .

اگر شما نمی خواهید که آدرس ایمیل شما را فرد دیگری در آینده استفاده نماید بهتر است به جای حذف حساب خود آن را به همین صورت رها کنید .

نحوه حذف حساب کاربری یاهو 2

زمانی که از حذف حساب کاربری خود مطمئن شدید شما باید رمز عبور حساب خود را وارد نمایید و کد CAPTCHA به نمایش در آمده را عینا وارد نمایید سپس بر روی گزینه Terminate This Account کلیک نمایید .

نحوه حذف حساب کاربری یاهو 3

بعد از انجام مراحل بالا به شما اطلاع داده می شود که حساب کاربری یاهو و اطلاعات مرتبط با آن از دیتابیس یاهو حدود 90 روز دیگر حذف خواهد شد و شما دیگر به حساب خود دسترسی ندارید .

نحوه حذف حساب کاربری یاهو 4

چگونه حساب کاربری یاهوی خود را بازیابی کنید

اگر قبل از اتمام 90 روز برای پاک شدن کامل حساب , شما خواستید که حساب خود را بازیابی نمایید به صفحه   Yahoo Sign-in Helperبروید و جزئیات حساب خود را برای تایید و احراز هویت وارد نمایید . و بسته به مدت زمانی که طول می کشد تا حساب شما دوباره فعال شود بعضی از ایمیل ها , مخاطبین و دیگر اطلاعات مرتبط با حساب امکان دارد پاک شده باشند .