اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بهترین آنتی ویروس های جهان

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در انتخاب یک آنتی ویروس قدرتمند دچار شک و تردید شوید. در این مطلب میخواهیم بهترین آنتی ویروس های رایگان جهان را به شما معرفی کنیم.

1- آنتی ویروس رایگان Bitdefender Antivirus

قویترین آنتی ویروس,بهترین آنتی ویروس,آنتی ویروس

آنتی ویروس بیت دفندر یکی از بهترین آنتی ویروس ها برای کاربران خانگی

 

آنتی ویروس بیت‌دفندر موفق شد در آزمایشات سال 2013 مرجع AV-Test رتبه برتر بازدهی و حفاظت را از آن خود کند که آن را به قویترین و بهترین آنتی ویروس برای کاربران خانگی بدل می‌کند. این آنتی ویروس رایگان بسیاری از ویژگی‌هایی که از یک نرم‌افزار آنتی ویروس انتظار دارید را حذف کرده که البته در صورتی که چندان بر روی قابلیت‌های ویژه حساس نیستید کمبودی برای شما محسوب نخواهند شد.

 

این آنتی ویروس رایگان در عرض چند ثانیه نصب می‌شود اما از خصوصیت اسکن برنامه‌ ریزی شده، استفاده از اعلان‌ها یا تغییر هرگونه تنظیمات بر اساس نیاز کاربر برخوردار نیست. هدف این آنتی ویروس سادگی و سرراستی بوده و قابلیت‌های اساسی همچون اسکن اتوماتیک و دستی و نیز محافظت دائمی آنتی ویروس و آنتی فیشینگ را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

 

در صورتی که به پکیج ویژگی‌های کامل‌تری نیاز داشته باشید لازم است نگاهی به گزینه‌های بعدی داشته باشید اما اگر تنها خواهان حفظ امنیت پایه‌ای و سطح حفاظت بالا هستید در انتخاب بیت‌دفندر درنگ نکنید. چرا که یکی از بهترین آنتی ویروس ها برای سیستم شما خواهد بود.

 

2- آنتی ویروس رایگان Avast

بهترین آنتی ویروس,قویترین آنتی ویروس جهان,آنتی ویروس

آنتی ویروس Avast برای مدت طولانی یکی از بهترین آنتی ویروس های موجود بوده است.

 

آنتی ویروس Avast سال‌هاست که یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان به شمار می‌رود. شاید آن علامت تعجب قرار گرفته در انتهای نام این نرم‌افزار، کنایه‌ای بر هیجان‌انگیز بودنش باشد. شاید هم به این خاطر شاهد این علامت هستیم که Avast برای مدت طولانی یکی از بهترین آنتی ویروس های موجود بوده است. خصوصیت اصلی این آنتی ویروس را می‌توان در قدرتمندی، آپشن‌های بسیار و استفاده‌ی ساده و آسان جستجو کرد.

 

این آنتی ویروس از نظر حفاظت، بازدهی و استفاده از منابع سیستم در تست‌های AV-Test جایی در میانه‌ی جدول را به خود اختصاص داده اما همچنان قادر است 97 درصد از بدافزارها را بر اساس آزمایش AV Comparitives قلع و قمع کرده و در عین حال هیچ‌گاه یک فایل سالم را به اشتباه مورد تعرض قرار ندهد. Avast همچنین مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و امکانات جانبی را نیز برای کاربران خود فراهم می‌آورد که ابزار بروز رسانی نرم‌افزار، پاکسازی مرورگر، و طبیعتا ضد جاسوس‌ افزار و محافظت در مقابل برنامه‌های مخرب از آن جمله هستند.

 

3- آنتی ویروس رایگان Panda Cloud

بهترین آنتی ویروس رایگان,مقایسه آنتی ویروس ها,انواع آنتی ویروس

قویترین و بهترین آنتی ویروس های جهان

 

مدت‌ها پیش زمانی که آنتی ویروس پاندا همچنان از یک خرس پاندا بعنوان نماد خود استفاده می‌کرد، از ابزار آنلاین آن برای از میان برداشتن بدافزاری که به نظر می‌رسید هیچ برنامه‌ی دیگری قادر به یافتن آن نیست استفاده کردم. امروزه نرم‌افزار امنیتی Panda Cloud Antivirus Free یکی از بهترین آنتی ویروس‌ های رایگان در لیست امتیازات AV-Test محسوب می‌شود.

 

این آنتی ویروس رایگان اخیرا شاهد تغییرات اساسی در رابط کاربری خود بوده و برخی ویژگی‌ها نظیر اسکن USB و اسکن برنامه‌ریزی شده که پیش‌تر مختص نسخه‌ی Pro بود در آن ارائه شده است. پاندا موفق شده در تست AV Comparatives بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده و 99.9 درصد از ویروس‌هایی که در سیستم مورد آزمایش وجود داشته را شناسایی و مسدود سازد. پس گزینه ی بعدی برای بهترین آنتی ویروس جهان میتواند این نرم افزار باشد.

 

4- آنتی ویروس رایگان Avira

بهترین آنتی ویروس,آنتی ویروس رایگان,آنتی ویروس Avira

آنتی ویروس Avira با شناسایی 99.7 درصد ویروس ها جز بهترین آنتی ویروس ها قرار گرفته است.

 

با وجود اینکه Avira در لیست کوتاه آنتی ویروس‌ های رایگان در AV-Test در رده‌های آخر حفاظت قرار گرفته، اما در عمل موفق شده در آزمایش AV Comparatives با شناسایی و مسدود سازی 99.7 درصد ویروس‌ها و بدافزارها جز بهترین آنتی ویروس ها قرار گرفته است. Avira حفاظت مداوم را به کاربر ارائه نموده و اسکن دستی و حفاظت وب را نیز در اختیارش قرار خواهد داد.

 

همچنین Avira به تازگی ویژگی جدیدی تحت عنوان Protection Cloud را در نرم‌افزار رایگان خود ادغام نموده که فایل‌ها را در آن واحد و در لحظه با دیتابیس موجود بر روی سرور مورد قیاس قرار داده و سلامت آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. هدف از این ویژگی شناسایی فوری هرگونه ویروس یا بدافزار جدید برای مقابله با حملات روز است. و این یکی از ویژگی هایی ست که این نرم افزار را در زمره بهترین آنتی ویروس ها قرار داده است.

 

5- آنتی ویروس رایگان AVG

قویترین آنتی ویروس جهان,مقایسه آنتی ویروس ها,بهترین آنتی ویروس

آنتی ویروس AVG یکی از بهترین آنتی ویروس ها از نظر مصرف منابع سخت افزاری می باشد.

 

آنتی ویروس AVG در تست حفاظتی AV-Test دقیقا رتبه‌ی پس از Avast را از آن خود کرده اما در عین حال یکی از بهترین آنتی ویروس ها از نظر مصرف منابع سخت‌افزاری می باشد که به ندرت عملیات روزمره‌ی شما با سیستم ویندوزی خود را دچار کندی یا مشکل خواهد کرد. چنین عملکردی خصوصا برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای که در بسیاری موارد بخاطر بازدهی بهتر، کاربر را مجبور به خاموش کردن آنتی ویروس می‌نماید بسیار ارزشمند است.

 

AVG مدت‌هاست که در میان بهترین آنتی ویروس های رایگان موجود حضور دارد و همه مدل ویژگی اساسی و جانبی را به رایگان به کاربران خود هدیه می‌کند. خصوصیات این آنتی ویروس از حفاظت دائمی آنتی ویروس و دیوار آتش گرفته تا اسکن ایمیل، حفاظت وب، و حتی حفاظت دستگاه موبایل را شامل می‌شود. آنتی ویروس AVG موفق شده در آخرین آزمایش AV Comparitives حدود 97.2 درصد از ویروس‌ها و بدافزارها را شناسایی و مسدود نماید.

 

6- آنتی ویروس رایگان FortiNet FortiClient

آنتی ویروس,انواع آنتی ویروس,قویترین آنتی ویروس

قویترین و بهترین آنتی ویروس های رایگان برای مصارف خانگی

 

fortinet بیشتر به منظور امنیت شبکه در دنیای مصارف تجاری و کسب و کار توسعه یافته اما نسخه‌ی رایگان FortiClient یکی از قویترین آنتی ویروس های مناسب برای کاربران خانگی به شمار می‌رود. آنتی ویروس FortiNet در تست AV-Comparitives امتیاز 99 درصد را کسب کرده و مجموعه‌ای که از یک آنتی ویروس مناسب انتظار می‌رود را با خود به همراه دارد. به همین دلیل در لیست بهترین آنتی ویروس های جهان قرار میگیرد.

 

دیوار آتش، اسکن برنامه‌ریزی شده و اسکن نفوذپذیری و آسیب‌پذیری‌ها از جمله خصوصیات این آنتی ویروس هستند. علاوه بر این قابلیت کنترل والدین نیز برای آن در نظر گرفته شده تا والدین بتوانند با خیال راحت‌تری سیستم را به فرزندان خود بسپارند.

 

7- 360 Internet Security 2013

قویترین آنتی ویروس جهان,بهترین آنتی ویروس جهان,انواع آنتی ویروس

مقایسه بهترین آنتی ویروس های جهان

 

شرکت نرم‌افزاری چینی Qihoo، برنامه‌ی 360 Internet Security را بعنوان اولین ابزار امنیتی بین‌المللی خود ارائه کرد. این آنتی ویروس در تست‌های AV-Test یکی از بهترین آنتی ویروس ها بوده و تنها AVG و Bitdefender موفق شده‌اند امتیازات بالاتری را نسبت به 360 Internet Security کسب کنند. از نظر مسائل حفاظتی، این برنامه در میانه‌ی لیست قرار می‌گیرد اما در آزمایش عملی AV Comparitives امتیاز قابل توجه 99.4 درصد به آن داده شده است.

 

این آنتی ویروس تا حدودی نسبت به سایر گزینه‌های موجود در این لیست ساده‌تر بوده و بر خلاف FortiClient، از قابلیت کنترل والدین یا فایروال برخوردار نیست. همچنین خصوصیت فیلتر اسپم که در AVG شاهدش هستیم نیز در این برنامه یافت نخواهد شد.

 

اما 360 Internet Security نیز خصوصیات منحصر بفرد خود را ارائه می‌کند که از آن جمله می‌توان به پشتیبانی از اسکن دستگاه موبایل اشاره کرد. اگر تنها نیاز به یک نرم‌افزار آنتی ویروس و حفاظت ساده داشته باشید که سیستم شما را به خوبی در امان نگاه دارد این نرم افزار بهترین آنتی ویروس انتخابی خواهد بود.