اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

معمولآ شما می توانید password ورودی کامپیوتر خود را به هر اندازه که می خواهید پیچیده انتخاب کنید،اما دقت داشته باشید که باید بتوانید همواره به روشی آنرا بخاطر بیاورید.

آموزش تغییر پسورد فراموش شده ورود به ویندوز 7

1- رمز باید به اندازه کافی قوی باشد.در اینجا قوی بودن به معنای طولانی بودن رمز می باشد.هیچ اشکالی ندارد که حتی بیش از 14 حرف هم باشد.انتخاب یک جمله نه بصورتی که معمولآ آنرا می نویسیم می تواند گزینه مناسبی باشد.

2- رمز باید یگانه باشد.گزینه هایی مانند 123 یا test یا letmein یا mydog و .. گزینه هایی آشنا برای همگان است،هرگز از آنها استفاده نکنید.برای گرفتن ایده به سراغ مواردی بروید که به فکر هیچ کس نمی رسد.

3- رمز باید کاربردی باشد.کاربردی به این معنای که بخاطر سپردن آن ممکن و ساده باشد. این اتفاق بارها رخ داده که کاربر رمز را به گونه ای انتخاب می کند که بعدها توانایی به یاد آوردن آنرا ندارد لذا مجبور می شود آنرا جایی یادداشت کند.

4- رمز باید طول عمر کوتاه داشته باشد. بازه زمانی تعویض رمز کاملآ به نوع کاربری کامپیوتر و موقعیت شغلی شما دارد. اگر مسئولیت مهمی دارید و اطلاعات قیمتی در کامپیوتر خود نگه داری میکنید ترجیح بر آن است که در فاصله های کوتاه مثلآ یک هفته  رمز خود را عوض کنید.اگر نه حداقل هر یکی دو ماه رمز عبور خود را باید تغییر دهید.