اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گوشی هایی با سیستم بالا و مجهز , با گرفتن عکس اطلاعات شخصی شما نیز همراه با عکس ذخیره می شود.برای حذف این اطلاعات راه حلی داریم.

با ما همراه باشید …

حذف اطلاعات شخصی از تصاویر

ویندوز

برای حذف اطلاعات عکس های خود در ویندوز، می توانید از قابلیت خود ویندوز در این زمینه استفاده کنید. برای این کار ابتدا روی عکس  یا مجموعه عکس هایی که می خواهید به طور دسته ای این کار را بر روی آنها انجام دهید، کلیک راست کنید. از تب Details، لینکی که در انتهای صفحه با عنوان “Remove Properties and Personal Information”قرار گرفته است را انتخاب کنید.  در این بخش دو گزینه در مقابل شماست:

1.       Create a copy with all possible properties removed

با انتخاب این گزینه، به طور اتوماتیک حداکثر اطلاعاتی که امکان داشته باشد از روی عکس شما برداشته شده و یک کپی از عکس در همان محل ذخیره می شود.

2.       Remove the following properties from this list

در این حالت انتخاب به عهده خود شماست که کدام یک از اطلاعاتی را که میخواهید منتشر شود را نگه دارید و کدامیک را حذف کنید. توجه کنید که این کار اگر از عکس اصلی کپی نداشته باشید، بر روی فایل اصلی ممکن است اعمال شود. بنابراین توصیه می کنید از همان گزینه اول استفاده کنید که هم اطلاعات بیشتری حذف شده  و هم یک کپی به طور اتوماتیک از عکستان ساخته می شود.

Mac OS x

در سیستم عامل مک می توانید برای انجام این کار از برنامه  SmallImageاستفاده کنید. برای دریافت این برنامه به صفحه اصلی این پروژه مراجعه کرده و برنامه را دریافت کنید.

پس از نصب برنامه آن را اجرا کرده و تمام عکس هایی را که می خواهید اطلاعاتشان را حذف کنید درون برنامه کشیده و رها کنید. اگر می خواهید که کیفیت عکس ها ثابت بماند، حتما گزینه Recompress at quality را از حالت انتخاب شدن خارج کنید. پس از این کار تنها کافیست گزینه processرا انتخاب کنید. اگر نمی خواهید این کار بر رو فایل های اصلی تان انجام شود کافیست گزینه “Add Suffix”را تیک زده و یک پسوند برای ادامه اسم فایلتان انتخاب کنید. در این حالت از همه فایل هایتان کپی تهیه می شود.

Linux

کاربران لینوکس می توانند از ابزاری به اسم EXIFTool استفاده کنند که اتفاقا این ابزار برای ویندوز و مک هم ارائه شده است. اما احتمالا طرفداران لینوکس خط فرمان را به هر چیزی ترجیح می دهند.برای انجام اینکار از طریق خط فرمان کافی است به صورت زیر عمل کنید:

  sudo apt-get install libimage-exiftool-perl

حال برای تمیز کردن فایل های تصویری به فولدر مورد نظر رفته و فرمان زیر را اجرا کنید

الان شما فایل هایی با پسوند  _original دارید که اطلاعات اضافی روی عکس ها به طور کامل حذف شده است. 

منبع (+)