اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

غالبا وقتی لپ تاپ می خریم انتظار داریم که تا پایان مدت استفاده از آن باطری سالم بماند ولی این امر همیشه اتفاق نمی افتد و بستگی به میزان استفاده از باطری ، طول نگهداری و بکارگیری لپ تاپ دارد .
هرچند فروشنده، لیست معادل باطری ها را دارد ولی بهتر است خریدار نیز بتواند اطلاعاتی بطرق مختلف بدست آورد. حداقل اطلاعاتی را که خریدار باید در نظر داشته باشد دو پارامتر اصلی باطری یعنی ولتاژ وآمپرساعت آن است . هر قدر آمپر ساعت یک باطری بیشتر باشد میزان نگهداری شارز آن بیشتر است .

معمولا شرکت های تولید کننده باطری ها را در آمپر ساعت های مختلف عرضه می کنند تا خریدار بسته به میزان نیاز استفاده و مبلغ خرید مورد نظر تصمیم خرید بگیرد .بطور مثال باطری لپ تاپ DELL inspiron 6400 در چهار مدل ۴۴۰۰ mah و ۴۸۰۰ mah و ۶۶۰۰ mah و۷۲۰۰amh همگی با ولتاژ ۱۱٫۱v تولید و عرضه می شود .

مدل ۴۴۰۰ amh با وات ساعت ۱۱٫۱v*4400mah = 48.4watt hours دارای کمترین مدت زمان نگهداری شارژ و مدل ۷۲۰۰ mah با وات ساعت ۱۱٫۱v * 7200 mah = 79.92 watt hours دارای بیشترین زمان شارژ می باشد .

واژه وات ساعت میزان انرژی مورد نیاز برای روشن نگهداشتن توان یک واتی برای یک ساعت می باشد . بنابر این مدل ۷۲۰۰ mah با وات ساعت ۷۹٫۹۲ می تواند ۷۹٫۹۲ برای یک ساعت نگهدارد .

اگر وات مورد نیاز لپ تاپ DELL inspiron 6400 25w باشد این مدل باتری می تواند حدود ۳ ساعت شارژ نگهدارد و برای مدل ۴۴۰۰ mah این مدت به حدود ۲ می رسد البته نا گفته نماند مدت زمان نگهداری شارژ به موقیت به کارگیری لپ تاپ نیز بستگی دارد .