اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امروز قصد داریم  آموزش دهیم که چگونه می‌توان رابط کاربری اندروید ۵ گوشی خود را شبیه به iOS 8 و یا iOS 9 Beta کرد.

 

تغییر قفل صفحه‌نمایش ( lock screen)

بدون شک یکی از قسمت‌هایی که کاربران بسیار با آن سر و کار دارند، lock screen یا صفحه قفل صفحه‌نمایش دستگاه است. هرچند الگوی باز شدن قفل صفحه‌نمایش iOS با اندروید 5 هیچ شباهتی به یکدیگر ندارد، با این حال می‌توان با چند ترفند این شبیه‌سازی را صورت داد.

در مرحله اول باید با مراجعه به فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی، اپلیکیشن Lock Screen iOS 9 را دریافت و نصب نمایید. در قدم بعد پس از وارد شدن به برنامه بایستی به قسمت تنظیمات رفته و گزینه “Enable lock screen” را در حالت فعال قرار دهید. با این عمل قفل صفحه‌نمایشی همانند آیفون خواهد شد و همچنین قادر خواهید بود میانبرهایی از جمله دوربین را بر روی آن قرار دهید؛ البته تعیین رمز ورود نیز همچون گذشته امکان‌پذیر است.

تغییر صفحه اصلی ( home screen )

از آنجا که صفحه اصلی سیستم‌عامل iOS از فقدان داشتن یک لیست کشویی رنج می‌برد، بهتر است از یک شبیه‌ساز برای تبدیل رابط کاربری هوم اسکرین دستگاه خود به iOS 9 استفاده کنید؛ در کنار اینکه قابلیت لیست کشویی نیز به آن افزوده شده است.

این بار نیز به گوگل پلی رفته و سپس لانچر “iOS launcher” را دریافت و نصب نمایید. البته لانچر های دیگری نیز با همان اسم وجود دارند، از این رو حتماً از طریق این لینک آن را دریافت کنید. پس از اتمام نصب، به تنظیمات اصلی برنامه رفته و آن را بر اساس سلیقه خود شخصی‌سازی کنید.

تبدیل ظاهر کیبورد

از آنجا که اندروید یک پلتفرم متن‌باز است، امکان سفارشی‌سازی اغلب اجزای آن از جمله کیبورد نیز وجود دارد.

همچون قسمت قبل به فروشگاه گوگل پلی رفته و به دنبال اپلیکیشن شبیه‌ساز کیبورد iOS بگردید؛ پیشنهاد ما دریافت و نصب اپلیکیشن Apple Keyboard از طریق این لینک است.

انتخاب پس زمینه

در مرحله آخر کافیست یکی از پس‌زمینه‌های اصلی iOS را برای دستگاه اندرویدی خود انتخاب کنید؛ ما بر سهولت کار چند نمونه از تصاویر پیش‌فرض iOS 9 beta را گردآوری کرده‌ایم.