اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه از دستگاه اندرویدی خود به عنوان یک صفحه نمایش ثانویه در ویندوز و مک استفاده نمایید.

 

این مورد که یک صفحه نمایش ثانویه می تواند باعث بهبود عملکرد شود بر هیچ کس پوشیده نیست . اما تمام افراد همیشه به یک صفحه نمایش ثانویه احتیاجی ندارند . اگر خود را در موقعیتی دیدید که صفحه نمایش دوم می تواند برای شما بسیار موثر باشد شما به راحتی می توانید این کار را با دستگاه اندرویدی خود انجام دهید .
قبل از این که بخواهیم به نحوه انجام این کار بپردازیم بهتر است بدانید که انجام این کار بر روی یک تبلت اندرویدی به مراتب بهتر است . این کار را می توانید با یک گوشی اندرویدی نیز انجام دهید اما اطلاعات شما بسیار کوچک نمایش داده می شوند . اما در تبلت شما به هیچ گونه مشکلی بر نخواهید خورد .

برای انجام این کار شما چندین کار را باید انجام دهید . این کار را می توانید بر روی کامپیوترهای ویندوزی و مک انجام دهید اما کاربران لینوکسی نمی توانند از این قابلیت استفاده نمایند . شما باید برنامه  iDisplay را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و همچنین درایور  iDisplay را نیز بر روی سیستم خود نصب کنید لینک های نرم افزار برای شما عزیزان در زیر قرار داده شده است  . قابلیت نمایش تصویر از طریق Wi-Fi و همچنین کابل USb امکان پذیر است .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idisplay.virtualscreen&hl=en
http://getidisplay.com/

مرحله اول :
نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر
زمانیکه برنامه های مورد نیاز را دانلود کردید آن ها را بر روی گوشی و سیستم خود نصب نمایید  . ما در اینجا از کامپیوتر ویندوزی استفاده کرده ایم . بر روی فایل دانلودی دوبار کلیک نمایید سپس بر روی گزینه Yes کلیک نمایید و مراحل نصب را انجام دهید .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 1

خوشبختانه برنامه iDisplay در هنگام نصب برنامه دیگری بر روی سیستم شما نصب نمی نماید پس خیال شما از این موضوع راحت باشد و برنامه را نصب نمایید .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 2

نسبت به سرعت سیستم شما نصب این برنامه چند دقیقه ای به طول می انجامد . صفحه نمایش شما در هنگام نصب درایور iDisplay چند باری پرش خواهد کرد و زمانیکه نصب به اتمام رسید باید سیستم خود را restart نمایید .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 3

بعد از restart درایور iDisplay به صورت اتوماتیک اجرا می شود . آیکون آن در قسمت system tray در گوشه سمت راست و پایین صفحه ظاهر می شود . اگر این اتفاق صورت نگرفت کافیست به منوی Start رفته و عبارت iDisplay را تایپ کرده و سپس آن را اجرا نمایید .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 4

مرحله دوم : اتصال تبلت
برنامه iDisplay را بر روی دستگاه اندرویدی خود اجرا نمایید . و سپس مشاهده خواهید کرد که به دنبال کامپیوتر شما می گردد . ( هم دستگاه اندروید و هم کامپیوتر باید به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند )

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 5

نکته قابل توجه این است که این کار را می توانید هم از طریق اتصال Wi-Fi و هم از طریق کابل USB انجام دهید و از نظر سرعت و کارایی هر دوی این اتصال ها بسیار خوب و بدون نقص کار می کنند .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 6

زمانی که برنامه iDisplay کامپیوتر شما را پیدا کرد بر روی ان ضربه بزنید زمانی که اتصال در حال برقرار شدن باشد یک پیغام بر روی کامپیوتر ظاهر می شود و باید اتصال را تایید نمایید   شما می توانید از بین گزینه های اجازه دسترسی برای همیشه , یک بار اجازه ی دسترسی و عدم دسترسی یک گزینه را انتخاب نمایید .

نصب برنامه iDisplay بر روی تبلت و کامپیوتر 7

بعد از انتخاب گزینه دسترسی یک پیغام دیگر نیز ظاهر خواهد شد و به شما اطلاع رسانی می کند که در هنگام بارگذاری برنامه صفحه نمایش شما دوباره دارای پرش خواهد شد . سپس مشاهده خواهید کرد که دستگاه اندرویدی شما صفحه کامپیوتر شما را نشان خواهد داد .

 

asarayan