اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش شما با نحوه پاک سازی و خالی کردن کش برنامه ها (Cache) در اندروید که موجب افزایش سرعت اندروید شما خواهد شد آشنا خواهید شد.

به طور کلی تمام برنامه‌ هایی که در دستگاه اندروید خود نصب می کنید از حافظه‌ کش دستگاه برای افزایش سرعت پردازش‌ ها استفاده می کنند. اما در گذر زمان، حافظه‌ کش برخی از برنامه‌ ها بیش از اندازه حجیم شده و سبب گرفتن بخشی از حافظه، کاهش سرعت سیستم و کند عملکرد دستگاه می شود. به همین دلیل پاکسازی حافظه کش برنامه ها می تواند حافظه دستگاه شما را سبک تر کرده و باعث افزایش سرعت و عملکرد دستگاه شما شود. در این مطلب تصمیم داریم نحوه پاکسازی کش (Cache) برنامه ها را در اندروید آموزش دهیم.
۱- حذف کش (cache) یک برنامه به صورت تکی
برای حذف کش یک برنامه در اندروید ابتدا به لیست برنامه های خود مراجعه کرده و وارد تنظیمات یا Setting گوشی خود شوید. سپس در تنظیمات دستگاه خود به قسمت Application Manager (در برخی گوشی ها این قسمت Apps نام دارد) مراجعه کنید.
آموزش پاکسازی کش برنامه ها در اندروید
اکنون در قسمت Application Manager، برنامه مورد نظر خود را لمس کرده تا وارد جزئیات (App info) برنامه شوید. در مرحله بعدی و در قسمت Cache ، گزینه ی Clear Cache را لمس کنید.
آموزش پاکسازی کش برنامه ها در اندروید
پس از انجام مراحل بالا، کش برنامه مورد نظر شما پاکسازی خواهد شد. اما در صورتیکه قصد دارید حافظه کش تمامی برنامه ها را به صورت یکجا پاکسازی کنید از روش زیر استفاده کنید.
۲- حذف کش (cache) تمامی برنامه به صورت یکجا
در صورتی که نسخه اندروید شما ۴٫۲ به بالا می باشد، می توانید کش تمامی برنامه ها را به صورت یکجا پاکسازی کنید. ابتدا به لیست برنامه ها مراجعه کرده و سپس با لمس گزینه Settings وارد تنظیمات دستگاه شوید. در تنظیمات دستگاه گزینه Storage را پیدا کرده و لمس کنید.
آموزش پاکسازی کش برنامه ها در اندروید
در قسمت Storage گزینه Cache Data را پیدا کرده و بروی آن ضربه بزنید. سپس یک پنجره برای شما باز خواهد شد که میبایست گزینه OK را لمس کنید.
آموزش پاکسازی کش برنامه ها در اندروید
پس از انجام مراحل بالا، کش تمامی برنامه های دستگاه شما به صورت یکجا پاکسازی خواهد شد.