اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم نحوه شخصی سازی گوشی اندروید را بدون روت کردن آن ، برای شما بیان کنیم.

 

سیستم عامل اندروید به عنوان شخصی سازترین سیستم عامل شناخته شده است . از یک ROM سفارشی گرفته تا UI ، شما می توانید تقریباً هر هر چیزی را در آن شخصی سازی کنید . در این مقاله ما به بررسی اینکه چگونه سیستم عامل اندرویدی خود را بدون روت کردن و یا استفاده از ROM سفارشی شخصی سازی کنید می پردازیم .

هر گوشی با سیستم عامل اندروید یا کاربر آن سیستم عامل به روت کردن گوشی دسترسی ندارد و یا نمی تواند قابلیت های آن را باز کند ، ما در این مقاله قصد داریم که در مورد اینکه چگونه بهترین شخصی سازی را برای گوشی خود انجام دهید آن هم بدون روت یا دسترسی به تنظیمات توسعه دهنده سیستم عامل و فقط با برنامه هایی که در Play Store وجود دارد . همچنین ما به شما طریقه استفاده از این برنامه ها را می گوییم تا تجربه بهتری از استفاده دستگاه اندرویدی تان داشته باشید .

ساختن/تنظیم کردن آهنگ های زنگ گوشی
برنامه Ringdroid به شما اجازه می دهد تا فایل های صوتی (به طور معمول آهنگ ها) خود را که در گوشی دارید به سرعت ویرایش ، ذخیره و استفاده کنید و شما را از یک فرایند پیچیده برای استفاده آهنگ ها برای زنگ گوشی و … حفظ می کند . زمانی که شما برنامه Ringdroid را باز می کنید ، به شما لیستی از فایل های صوتی سازگار که بر روی گوشی خود دارید نشان داده می شود که قبل از آن این فایل ها برای صدای زنگ ها و اطلاع رسانی ها (ringtones and notification) استفاده می شدند .

برای استفاده درست از Ringdroid ، شما احتیاج دارید که فایل های صوتی ( مانند MP3 ها) را از رایانه خود به دستگاه اندرویدی تان انتقال دهید . فایل های صوتی برنامه هایی که از اینترنت دانلود شده اند مانند Spotify و Google Play Music به دلیل اینکه دارای فرمت مخصوص به خودشان هستند در این برنامه کار نمی کنند .

دریافت تصاویر پس زمینه و…

2

برنامه ZEDGE چیزهای جالب و مختلفی را برای گوشی شما ارائه می دهد مانند : تصاویر پس زمینه ، آهنگ های زنگ ، آهنگ های اطلاع رسانی ، بازی ها و حتی بسته های آیکون های سفارشی .

زمانی که برنامه ZEDGE را باز می کنید به طور پیش فرض یک سری تصاویر پس زمینه انتخاب شده می بینید . با باز کردن منو گزینه های دیگری به شما نشان داده می شود که شامل آهنگ های زنگ و بازی می شود . برای دیدن تصاویر پس زمینه ، آهنگ های زنگ و بیشتر گزینه ها و گزینه های بیشتر تنها کاری که باید انجام دهید ورودی مورد نظرتان را انتخاب کنید . از داخل برنامه می توانید چیزهایی که برای گوشی خود انتخاب کرده اید را دانلود کرده و آن را از طریق خود برنامه بر روی گوشی خود نصب کنید .

استفاده از ویجت ها بر روی صفحه اصلی(HOME)
داشتن ویجت های سفارشی سازی شده صفحه اصلی (Custom homescreen widgets) یک راه عالی برای اضافه کردن قابلیت های اضافی بر روی دستگاه تان می باشد. بشتر برنامه ها همراه خودشان ویجت مریوط به خود را را دارند تا آن ویجت را به صفحه اصلی اضافه کنید . در اینجا ما به معرفی 3 ویجت مورد علاقه مان می پردازیم .

اولین آن Google Keep می باشد . Google Keep یکی از متعدد برنامه های Google است ، اما این برنامه به خوبی شناخته نشده . کار اصلی این برنامه یادداشت ذخیره کُن /یادداشت برداری (note-taking/note-keeping) است ، و دارای ویجتی باری صفحه اصلی می باشد ، شما به راحتی می توانید در هر زمانی با این برنامه یادداشت برداری کنید ، نوشته های شما در هر دستگاه شما که به اینترنت متصل باشد و از این برنامه استفاده کند قابل دسترسی هستند .

 

ویجت بعدی Battery Widget Reborn می باشد که به شما اجازه می دهد تا شارژ باتری خود را بهتر ببینید . همچنین دارای قابلیت هایی مانند ذخیره انرژی (power-saving) می باشد که در زمان شب این قابلیت فعال شده تا انرژی کمتری از باتری مصرف شود .

 

و آخرین ویجت 1Weather می باشد . 1Weather یک برنامه هواشناسی قدرتمند با قابلیت شخصی سازی می باشد که شامل قابلیت بسیار خوب ویجت می باشد . می توان از ویجت آن برای هواشناسی استفاده کرد . تقریباً می توان گفت 1Weather رقیب ندارد .

 

نصب لانچر سفارشی
لانچر اندروید یک چیز عجیب و غریب می باشد ، شما شاید ندانید ولی لانچر دستگاه شما تنها چیزی است که بیشترین استفاده را در دستگاه شما دارد . که با همه برنامه هایی که در دستگاه شما بوده در ارتباط است و همه آنها را شامل می شود ، و روشی دارد که برنامه ها دسته بندی و مدیریت می کند و هر لانچر دسته بندی و مدیریت مخصوص به خود را دارد .به طور معمول گوشی های اندروید دارای رابط کاربری بر اساس نوع ROM تولید کننده گوشی می باشند اما شما می توانید با لانچرهای سفارشی تجربه بهتر و مطابق سلیقه خود را داشته باشید .

3

لانچرهای Nova و Buzz ، هر دو بسیار برای استفاده خوب بوده و دارای امکاناتی هستند که لانچر پیش فرض تولید کننده دستگاه آن را ندارد . لانچرهای سفارشی دیگری نیز برای گوشی ها وجود دارد اما لانچرهای Nova و Buzz بسیار محبوب بوده و برای شخصی سازی بسیار قابل اعتماد می باشند .

برای شروع از استفاده این برنامه ها تنها کاری که باید بکنید این است که آنها را بر روی گوشی خود نصب کرده و به جای لانچر پیش فرض گوشی از آنها استفاده کنید .

هر دو برنامه ها به شما قابلیت شخصی سازی های متفاوتی را می دهند مانند app grid size ( تعداد برنامه هایی که می توانید بر روی صفحه اصلی داشته باشید ) ، افکت های scroll  و transition، جای خالی هایی که شامل ذخیره سازی تعداد برنامه ها می شود  و حتی ذخیره کردن حرکاتی با انگشت بر روی صفحه که باعث باز شدن برنامه هایی که با این حرکات ثبت کرده اید می شود . با اینحال که استفاده از این لانچر ها تغییری در استفاده از دیگر برنامه ها نمی دهد ولی با این لانچر ها می توانیید بون روت کردن گوشی خود به شخصی سازی آن بپردازید .

 

استفاده از صفحه کلید سفارشی
در نهایت ، در مورد صفحه کلید ها باید گفت ، نه تنها از طریق صفحه کلید سفارشی یکی از بهترین راه ها برای شخصی سازی گوشی اندرویدی تان می باشد ، به طور معمول صفحه کلیدها با یک جهش عظیم در قابلیت استفاده و سرعت همراه شده اند که شما می توانید آنها را بر روی گوشی خودتان برای چت کردن با دوستانتان یا مرور وب استفاده کنید . قبل از اینکه تولید کنند گان گوشی های اندرویدی از صفحه کلیدهای لمسی در سیستم عامل خود استفاده کنند برنامه های SwiftKey and Swype در صحنه حاضر بودند و  دیدشان به تغییر در آینده برای تایپ کردن در تلفن همراه بود .

4

این صفحه کلیدها دارای ویژگی های بسیار نسبت به صفحه کلید پیش فرض سیستم عامل اندروید می باشند . آنها به کاربران اجازه نصب انواع تِم ها را که دارای رنگ های ساده و آثار هنری طراحی شده را می دهد . همچنین این برنامه ها به کاربران خدمات ذخیره ابری برای استفاده از داده ها را می دهند ( که این کار باعث می شود که اگر شما از دستگاه دیگری که دارای همین برنامه ها بود استفاده کردید این برنامه ها می تواند کلماتی که زیاد در دستگاه قبلی استفاده می کردید را در تایپ کردن پیش بینی کنند تا شما راحت تر به تایپ کردن بپردازید) و توانایی داشتن سفارشی کردن تمام طرح بندی برای صفحه کلید لمسی را دارا می باشند .

برای شروع استفاده از این برنامه ها کافی است آنها را ر روی دستگاه خود نصب کنید و آنها را به صورت صفحه کلید پیش فرض در بیاورید . استفاده از این برنامه ها بسیار راحت می باشد .

بگذارید به شما راحت این را بگویم ، اگر شما از دسته کاربرانی می باشید که زیاد تایپ و یا چت می کنید چرا تایپ کردن خود را به سَبکی که می خواهید در نیاورید ؟

نتیجه گیری
ما دوست داریم بیشتر به شما راجع به این موارد بگویم اما اگر به اینکار ادامه دهیم انتهایی در این مسیر نمی باشد . این مقاله به شما 6 برنامه و 6 راه را برای شخصی سازی گوشی اندرویدی تان ارائه داد : در حالی که شما با روت کردن گوشی خود و بازکردن بعضی قابلیت ها با دنیای جدیدی روبرو خواهید شد اما شما باز هم می توانید بدون روت کردن گوشی خود بسیاری امکانات دیگر توسط این نوع برنامه ها داشته باشید .

می شود گفت که ما مطمئن هستیم که بسیاری از شما نظرات خود را برای اینکه کدام برنامه ها برای شخصی سازی در سیستم عامل اندروید می باشند را دارید . شما از کدام برنامه هایی که به روت احتیاج ندارند برای دستگاه خود استفاده می کنید تا تجربه استفاده از دستگاه تان را بهبود ببخشید ؟ چطور گوشی خود را شخصی سازی می کنید .

 

asarayan